ابتدا در نظر داشتم مطلبی کامل در معرفی و خط مشی وبلاگ وهومن برای این صفحه آماده کنم و بخش هایی از آن نیز نگاشته شد. اما به نظر می رسید بیان انگیزه ها و هدف ها و خط مشی ها تا چراییِ گزینش نام وهومن و چیزهایی از این دست حدیثِ مفصلی خواهد شد. پس بنا را بر آن گذاشتم که در این مجال، به چکیده ای اکتفا کنم و باقیِ مطالب و گفته ها طی مقالاتِ دیگری که از من و سایر دوستان منتشر خواهد شد ارائه گردد و به تدریج لینک آن ها را در این صفحه قرار دهم.

وبلاگ وهومن در نخستین روزهای بهمن ۹۱ فعالیت خود را در نسخه پیش نمایش یا آزمایشی آغاز کرد. در دوره آزمایشی که حدودا سه ماه به طول می انجامد در نظر داریم کاستی های فنی را مرتفع ساخته، بخش ها، صفحه آرایی و ساختارِ وبلاگ را انسجام بخشیده و ابزارها و امکانات مورد نیاز دیگر را که در برنامه پیش بینی شده به تدریج درون سایت قرار دهیم. بنابراین پیشنهاد و انتقاد شما در رفع مشکلات و کاستی ها و افزودنِ عناصری که به ارتقای سطح کیفی سایت یاری می رساند، راهگشای ما خواهد بود. برای این کار می توانید از طریق راه های ارتباط، نظرات خود را با ما در میان بگذارید. این نظر حتی می تواند در اصلاح اغلاطِ احتمالی تایپی و ویرایشی باشد، چرا که وهومن تلاش می کند در کیفیتِ نگارش و بی غلط بودنِ مطالبِ منتشر شده حداکثر دقت خود را به کار بندد.

ما در صدد هستیم با اساتید و دانشگاهیانِ فعال ارتباط برقرار کرده و از آن ها جهتِ همراهی با این سایت دعوت به عمل آوریم تا در آینده از طرح ها و اندیشه های ارزشمندشان در جهتِ پیشبرد و ارتقا بهره گیریم. همچنین بخش ها و صفحات ویژه ای را به نویسندگان و اساتیدِ برجسته و بعضا کمتر شناخته شده ی کشور اختصاص خواهیم داد و به معرفی ایشان و نقد آثارشان در طی مطالبی از نظرگاه های مختلف خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است در بخشی با عنوان پیشخان، در گذر زمان مطالبی راجع به تغییرات مختلف سایت و احیانا اضافه شدن بخش های تازه در آن درج می گردد. در حال حاضر نیز می توانید مطلبی در دیباچه ی این دفتر بخوانید که شما رو با فضای وبلاگ بیشتر آشنا می کند.